Prvý ročník


BLACK SWANS TRIATLON PIEŠŤANY 2019

Informácie o trati

BS_Triathlon_2019_CourseMaps_SWIM.jpg
BS_Triathlon_2019_CourseMaps_BIKE.jpg

Cyklistická časť:

 

Olympijský triatlon (2 okruhy = 40km)

Šprint triatlon (1 okruh = 20km)

 


Trať vedená po asfaltovej ceste dobrej kvality. Prevýšenie 1 okruhu je 100m. Pretekár je povinný mať počas celej dĺžky preteku zapnutú cyklistickú prilbu označenú štartovým číslom a musí mať na chrbtovej časti zozadu jasne viditeľné štartové číslo Cyklistika po opustení depa v Ratnovskej zátoke vedie cez obce Ratnovce, Sokolovce, Jalšové a je značená po celej svojej dĺžke. Za obcou Jalšové sa bude nachádzať obrátka v dostatočnej viditeľnej vzdialenosti s regulovanou dopravou. Pre olympijský triatlon bude obrátka do druhého kola na hlavnej ceste v obci Ratnovce. Na cyklistickej trati sa občerstvovacia stanica nachádzať nebude.

BS_Triathlon_2019_CourseMaps_RUN.jpg

Bežecká časť:

Olympijský triatlon (2 okruhy = 10km)

Šprint triatlon (1 okruh = 5km)

 

Beží sa po asfaltovom povrchu a chodníkoch s nízkymi obrubníkmi. Štartové číslo musí mať pretekár jasne viditeľné na prednej časti tela od opustenia depa až po prebehnutie cieľa. Na trati budú dve občerstvovacie stanice, prvá pri opustení depa na začiatku bežeckého
úseku a druhá na 2,5km pri obrátke pri Krajinskom moste.

Plavecká časť:

 

Olympijský triatlon (2 okruhy = 1,5km)

Šprint triatlon (1 okruh = 750m)


Začiatok aj koniec plaveckého okruhu sa nachádza v areáli Wake Soul. Plavecká trať je vyznačená bójami. Plávať sa bude v protismere hodinových ručičiek tak, že bóju budete mať vždy po ľavej ruke. Pretekár je povinný použiť plaveckú čapicu, ktorá je súčasťou štartovacieho balíčka. V závislosti od teploty vody môže riaditeľ preteku povoliť použitieplaveckého neoprénu.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

©2019 BLACK SWANS Triclub Piešťany